Harran Üniversitesi Akçakale Meslek Yüksekokulu ve Akçakale kaymakamlığının birlikte düzenledikleri etkinlikle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlandı.

Harran Üniversitesi Akçakale Meslek Yüksekokulu Yurdunda kalan kız öğrencileri nezdinde hem kadınlar gününe de atfen bir kutlama oldu, kız yurdunun olgunlaşmasında özverili destekleri olan Akçakale Kaymakamı Oltan Bayraktar'a bir plaket verildi. Etkinliğe Akçakale Kaymakamı Oltan Bayraktar ve eşi, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Hasan Akan ve eşi, akademisyenler, idari personeller ve öğrenciler katıldı.

e6ed8203-53d2-4436-8397-41524313a011

Etkinlikte MYO Müdürü Prof. Akan ve İlçe Kaymakamı kısa birer konuşma yaptılar. MYO Müdürü Prof. Dr. Akan konuşmasında “Kız öğrencileri ve davetli tüm kadınların kadınlar gününü kutlayarak sözlerine başladı. Akçakale’de göreve başladığımız günden beri en çok dert ettiğimiz konu şüphesiz ki kız öğrencilerimize bir barınma ve yurt imkanını sağlamak oldu. Kaymakam beyin görev yaptığı tüm ilçelerde adeta bir öğrenci babası edasıyla öğrencilere sahip çıktığına tanık olduk. Bu konuda bize desteklerini esirgemeyen Sayın Kaymakamımıza öğrencilerimiz adına çok teşekkür edip, ilçede Yüksekokulumuzun varlığının daha fazla hissedilmesini amaçlamakta olup.  Okulumuz ve kaymakamlık ile birlikte benzeri etkinlikleri sürdürmeyi hedeflemekteyiz” dedi.

TFF 2. Lig: Vanspor FK: 2 - Karacabey Belediyespor: 0 TFF 2. Lig: Vanspor FK: 2 - Karacabey Belediyespor: 0

İlçe Kaymakamı Oltan Bayraktar ise “Evlerinden ve ailelerinden uzak ama bugün bize emanet olan tüm kız öğrencilerimizin kadınlar gününü kutluyorum. Özellikle kız çocuklarının ilçemizde daha rahat okuyabilmesi için elimizden gelen desteği vermeye çalıştık. Kaymakamlık olarak Yüksekokulumuz ile ortaklaşa tamamlamaya çalıştığımız kız yurdunda öğrencilerin barınma ihtiyaçlarının giderilmiş olması bizi son derece sevindirmiştir. Yurtta temiz ve güvenli bir ortam sağlandı, barınmanın yanı sıra beslenme ve sosyal gereksinimleri de karşılamaya çalıştık. Bundan sonra, öğrencilerimiz sadece derslerine konsantre olsunlar, iyi birer öğrenci, memlekete hayırlı birer evlat ve nitelikli eğitim ile daha iyi meslek sahibi olmayı hedeflensinler”  dedi.

Etkinlik, öğrencilere kaymakamlığın çiğ köfte ikramı ve kız öğrencilere karanfil dağıtımı ile son buldu. Ayrıca, Meslek Yüksekokul adına Müdür Prof. Dr. Hasan Akan, ilçe Kaymakamı Oltan Bayraktar ve Yazı İşleri Müdürü Hasan Öztürk’e plaket takdim edildi. Kaymakam Oltan Bayraktar ise Akçakale’li kadınlar tarafından istihdama yönelik kurslar kapsamında üretilen el yapımı çini tabak ve pelüş oyuncak takdim ettiler.

728ddf2c-427b-4084-969b-4cd35c3834d5