Asrın İşadamları Derneği (ASRİAD) Van Şubesi bu haftaki yönetim kurulu toplantısında günlerdir kamuoyunda konuşulan Van uçak seferlerindeki eksiklik ve bilet fiyatlarının pahalılığını gündemine aldı.

Van’da depremzede çocuklar robotik kodlama öğreniyor Van’da depremzede çocuklar robotik kodlama öğreniyor

Bu haftaki yönetim kurulu toplantısının ardından yazılı olarak basın açıklamasında bulunan ASRİAD Van Şubesi, Van’daki uçak seferleri ve bilet fiyatları ile ilgili konunun muhataplarına çeşitli sorular yöneltti.

ASRİAD Van Şubesi tarafından yapılan basın açıklamasında; “Yıllardır Van'ın kanayan yarası olan havayolu problemi, son dönemde kangrenleşen bir durum haline geldi. Pandemi öncesi diğer şehirlere nazaran bilet fiyatlarındaki pahalılık yüzünden sık sık tepki alan ve gündemden düşmeyen Uçak seferleri şimdi ise nüfusu her geçen gün artan, İran başta olmak üzere çevre şehirlerden de yoğun talep alan uçak seferlerinin kısıtlanması, şehrimizin gelişmesine, ekonomisine olumsuz yönde etki yapmaktadır. Bu süreçte şehrimizin bürokratları, odaları ve STK'ları defalarca girişimde bulundular lakin hiçbir yol kat edemediler. Biz ASRİAD Van Şubesi yönetim kurulu olarak bu işin baştaki muhatabı olan, Van Ferit Melen Havalimanı Müdürü Sn. Hakan Şehribanoğlu'na soruyoruz.

-          ‌Bu sıkıntılı süreçte kendileri üst mercilerden kaç kez sefer sayısında artış talebinde bulunmuştur?

-          ‌Bulunmuşsa bunun yerine getirilmeme sebebi nedir?

-          ‌Talepte bulunduğu yetkililerin kendilerine cevabı ne olmuştur?

Bu soruları Van Ferit Melen Havalimanı Müdürümüz Sn. Hakan Şehribanoğlu'na yöneltmemizdeki sebep,  kendisinin bu konunun önemli bir muhatabı olması ve bu süreçte kendisinin kamuoyunu bilgilendirme konusunda hiçbir girişimde bulunmamasıdır. Bizler ASRİAD Van Şubesi olarak, bu süreci yakından takip edeceğimizi, gerekli kurumlarla gerekli görüşmeleri yapacağımızı, ülkemizin bu güzide şehrinin sahipsiz olmadığının altını bir kez daha çizdiğimizi kamuoyuna bildiririz” ifadelerine yer verildi.

65 Dakika Haber Merkezi