İpekyolu Belediyesi, vatandaşların boş zamanlarını huzur ve güven içinde dinlenebileceği ve çocukları ile zaman geçirebileceği yeşil alanları arttırmaya yönelik çalışmalarına devam ediyor. 2021 yılında ilçeye kazandırılan 130 bin m2 lik yeşil alan çalışmaları bu yılda artarak devam edecek.

İpekyolu Kaymakamlık binası inşaatı başladı İpekyolu Kaymakamlık binası inşaatı başladı

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın, beraberinde  Başkan Yardımcıları ve birim müdürleriyle, yeni yapılacak park alanlarında incelemelerde bulundu.

Yapılaşmanın en yoğun olduğu İpekyolu ilçesinde vatandaşların ve çocukların güven içinde dinlenebileceği ve oyun oynayacağı park alanlarının sınırlı olduğunu dile getiren İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Aydın,  “İpekyolu’nda yaşayan hemşehrilerimizin rahat bir şekilde nefes alacağı, çocukların mutlu olacağı yeni park alanlarını süratle hayata geçireceğiz. İlçemizdeki yeşil alan miktarını her geçen gün biraz daha arttırıyoruz. Hedefimiz, ilçemizde kişi başına düşen yeşil alan miktarını Türkiye ortalamasının üzerine çıkarmak. Bu doğrultuda çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. Çalışma sezonunun başlaması ile birlikte yeni yapılacak parklarımızı hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız.”dedi.

Haber Merkezi