LOKMAN HEKİM VAN HASTANESİ YÖNETİMİ, YAKLAŞIK 10 GÜN ÖNCE BEL FITIĞI AMELİYATI İÇİN GELEN 33 YAŞINDAKİ MAKBULE KAYA’NIN HAYATINI KAYBETTİĞİ YÖNÜNDE ÇIKAN HABERLERLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAYINLADI.

Uzmanlardan sıcaklara karşı beslenme uyarısı Uzmanlardan sıcaklara karşı beslenme uyarısı

Lokman Hekim Van Hastanesi yönetimi, yaklaşık 10 gün önce bel fıtığı ameliyatı için gelen 33 yaşındaki Makbule Kaya’nın hayatını kaybettiği yönünde çıkan haberlerle ilgili açıklama yayınladı.

Lokman Hekim Van Hastanesi tarafından yapılan açıklamada, “Hastamız Makbule Kaya’nın hastanemizde tedaviye kabul edildiği ilk günden itibaren sağlığına kavuşması için özveriyle mücadele edilmiştir. Süreç hastane yönetimimiz ve ilgili uzman hekimlerimiz tarafından hassasiyetle takip edilmiştir. Konu ile ilgili kurumsal anlamda kurum içi disiplin soruşturması başlatılmış, hem iki çalışanın iş akdi sonlandırılmış, hem de cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Ayrıca Sağlık Müdürlüğümüz de süreçten haberdar edilmiştir. Gerek hastanemizin gerekse daha sonrasında tedavisine devam edilen üniversite hastanesinin tüm gayret ve çabalarına rağmen hastamızı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisinde olduğumuzu ifade etmek isteriz. Merhumeye Allah’tan rahmet ve kederli ailesine de başsağlığı ve sabırlar dileriz” denildi.