TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI, VAN VALİLİĞİ, VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE TARIM VE ORMAN İL MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİ İLE 4 BİN 375 ÇİFTÇİYE 163 BİN KİLOGRAM SERTİFİKALI YONCA VE 181 BİN 606 KİLOGRAM SERTİFİKALI KORUNGA TOHUMU DAĞITIMI YAPILDI.

Van’ın Muradiye ilçesinde “Tarım Kredi Kooperatif Marketi” açıldı.

Van’ı 5 ayda 100 bin turist ziyaret etti Van’ı 5 ayda 100 bin turist ziyaret etti

Muradiye’de ilk olma özelliğini taşıyan “Tarım Kredi Kooperatif Marketi” açılışı yapıldı. Açılışta konuşan Muradiye Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Melih Aydoğan, “Bugün açılışını yapacağımız bu marketle vatandaşımızın kaliteli ve sağlıklı gıdayı yiyebilmesinin önünü açmış bulunmaktayız. Maliyetlerin uygun olması, vatandaşın cebine en iyi şekilde hitap etmesi yönüyle de Tarım Kredi Kooperatifi hem devletimizin kıvanç kaynağı hem de vatandaşımızın tercih ettiği en önemli marketlerden birisidir. Hem ülkemize hem de ilçemize hayırlı olsun” dedi.

Açılış sonrası marketi gezen Kaymakam Aydoğan ve beraberindekiler ürünleri inceleyip alışveriş yaptılar. Muradiye’de ilk olan Tarım Kredi Kooperatif Marketi’ne vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Açılışa Muradiye Kaymakamı Melih Aydoğan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Gürcan Özdilek, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Karalı, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.