VAN'DA, URARTU GÖZ KURUCULARINDAN DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ ATİLLA YAZICIOĞLU, RAMAZAN AYI İLE BİRLİKTE ÇOK SAYIDA HASTANIN ‘GÖZ DAMLASI ORUCU BOZAR MI?' SORUSUNU KENDİLERİNE YÖNELTTİKLERİNİ BELİRTEREK, DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞININ GÖZ DAMLASININ ORUCU BOZMADIĞI YÖNÜNDE AÇIKLAMALARI OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

İnci kefalinin yaşamı tehlike altında İnci kefalinin yaşamı tehlike altında

VAN (İHA) – Van Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve Muradiye Kaymakamlığı personeli tarafından yangın önleme tatbikatı düzenlendi.

Muradiye Kaymakamlığı bahçesinde yapılan ve kaymakamlık personelinin katıldığı tatbikatta, yangın anında binada mahsur kalanlar itfaiye personeli tarafından tahliye edildi. İtfaiye ekipleri, yangın söndürme tüpünün nasıl kullanılması gerektiği hakkında da bilgiler veren itfaiye ekipleri, tatbikatı başarılı bir şekilde tamamladı.

Van Büyükşehir Belediyesi itfaiye eri Sinan Bilici, kaymakamlık personeli ile beraber yangın önleme tatbikatı yaptıklarını belirterek, “Tatbikat başarılı bir şekilde geçti. Buradaki amacımız, yangın büyümeden nasıl kontrol altına alınabileceği ve ne şekilde müdahale edilebileceğiyle ilgili bir eğitimdi. Gerek kurtarmayla gerek yangın söndürmeyle ilgili tatbikatımızı yaptık, bunda öncülük eden kaymakam bey ve müdürlerime çok teşekkür ederiz” dedi.