Saadet Partisi Van İl Başkanlığı her hafta düzenlediği basın açıklamalarıyla gündeme ilişkin konuları ele almaya devam ediyor. Bu hafta parti binasında düzenlenen açıklamada Van Kent Meydanı, Maraş Caddesi’ndeki çalışmalar ve Büyükşehir Belediyesine yapılan atamaları gündemine alan Saadet Partisi Van İl Başkanlığı, konunun muhatapları tarafından yanıt beklediklerini ifade etti.

Konu ile ilgili açıklama yapan Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, bu hafta ki gündemimiz ilimizin en işlek caddelerinden Maraş Caddesi üzerinde yapılan çalışmalar, belediyede yapılan atamalar ve kent meydanı hakkında” dedi.

İlhan açıklamasının devamında;  Son yıllarda Maraş Caddesi üzerinde yapılan çalışmalar yapboz çalışmalarına örnek olarak uzun yıllarca anılacak hale gelmiştir. Maraş Caddesinde ki çalışmalar, yapılan atamalar ve Kent Meydanı hakkında Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak Van Büyükşehir Belediyesine soruyoruz;

1- Caddenin orta refüjün de ki çiçek saksıları niçin söküldü? Söküm işine ne kadar para harcandı?

2- Saksıların yerine serme çim toprak getirildi, serilen çim neden kaldırıldı? Serme ve sökme işlemlerine ne kadar para harcandı?

3- Serme çim kaldırılarak neden beton karo döşendi? Kent neden bu denli betonlaştırıldı, karo işlemine ne kadar para harcandı?

4- Saksılar sökülüp çöpe atılırken yerine basit komik ve kent estetiğine uymayan mini saksılar için ne kadar para harcandı?

5- Son olarak geçtiğimiz hafta içinde bir yıl önce kaldırılan saksıların yerine bu kez kent estetiğine uymayan basit, çürümeye müsait, mimari özelliği olmayan devasa metal saksılara neden karar verildi?

Van’daki camilerde asırlık mukabele geleneği sürdürülüyor Van’daki camilerde asırlık mukabele geleneği sürdürülüyor

6- Tüm bu işlerde çöpe giden paraların hesabını kim verecek?

7- Büyükşehir Belediyesinin 3600 ek göstergeli kadrolarına bir kurumdan geçiş yapan imtiyazlı kişilerde hangi kriterler arandı. Bu geçişlerin arkasında kim ya da kimler var?

8- Van kamuoyunda Büyükşehir Belediyesinde ki atama ve görevlendirmelerin iktidar partisinin içinde ki siyasi dengelere göre yapıldığı iddiaları doğru mu?

9-Van Büyükşehir Belediyesince yapılan toplantılarda en yetkili isimler Kent Meydanı Projesinin bir kişinin mahkemeye vererek engellediğini belirtiyor. Van’ın kalbindeki devasa projeyi engellediğini belirttiği bu ismi neden açıklamıyor?

Belediyenin kalabalık yönetim kadrosu ve kenti tanımayan danışmanlarla beraber kaynakları çarçur edilmekte ve kentimiz kötü yönetilmektedir. Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak sorularımızın yetkili makamlarca ivedilikle cevaplanmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi