AK Parti Van İl Başkanlığı, kentteki basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelerek saha çalışmaları ve yapılan hizmetler hakkında önemli bilgiler aktarırken, AK Parti iktidarı döneminde 21 yılda Van’a 40 milyar TL yatırım yapıldığı belirtildi.

Büyükşehir Belediyespor U-16 Basketbol Takımı Anadolu Şampiyonası yolunda Büyükşehir Belediyespor U-16 Basketbol Takımı Anadolu Şampiyonası yolunda

Elit Word Otel’de düzenlenen toplantıya AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Milletvekilleri Osman Nuri Gülaçar, İrfan Kartal, Abdulahad Arvas katılırken, İl Başkan Yardımcıları, Gençlik Kolları Başkanı, Kadın Kolları Başkanı ve parti temsilcileri de toplantıda hazır bulundu.

“ÇALIŞMALARIMIZI YOĞUN BİR ŞEKİLDE SÜRDÜRÜYORUZ”

Partisinin yaz programları ve saha çalışmaları hakkında konuşan AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, yoğun bir programı geride bıraktıklarını ve bundan sonraki süreçte daha yoğun programlarla çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.

Türkmenoğlu, “Yoğun bir yaz programı çerçevesinde milletvekillerimiz, gençlik kollarımız, il teşkilatlarımızla, il ve ilçe başkanlıklarımız, kadın kollarımız, gençlik kollarımız, belediye başkanlarımız ve belediye meclis üyelerimizle, bunun yanı sıra tabana yayılan mahalle başkanlarımız ve yönetimleriyle beraber yoğun bir şekilde saha çalışmalarımızı yürütmenin gayreti içerisindeyiz. Bu vesileyle ilimize özellikle Eylül ve Ağustos ayında Ankara’dan ilimize gelen gerek bölge milletvekillerimiz, MKYK üyelerimiz, MYK üyelerimiz ve bakanlarımızın yoğun bir ziyareti var. Bu tür çalışmalarımızda yapılan bu ziyaretler bize ve teşkilatımıza güç kazandırıyor” diye konuştu.

“96 BİN HANEYİ ZİYARET ETTİK”

AK Parti Van İl Teşkilatı olarak yaptıkları çalışmalara değinen Türkmenoğlu, “Teşkilatımız olarak AK Parti’nin genel yapısı içerisinde Siyaset Akademisi’nde özellikle Van’ın gençlerini ülke ve Van’ın geleceğinin ilerideki aktörleri olarak yetiştirmek adına Siyaset Akademisi’ni saha çalışmalarımıza yansıtmaya çalışıyoruz. Teşkilatlarımızın genel eğitimi ve onların ilgi hazinelerini geliştirme adına genel başkanlığımızın AR-GE Başkanlığı’ndan organize edilen ve Türkiye’nin birçok yerinde kendini kanıtlamış fikir adamlarını Van’a davet ederek teşkilatımızı seçim çalışmalarına hazır hale getirmenin mücadelesini veriyoruz.  İl başkanlığımız olarak periyodik bir şekilde ilçelerde ve ilde danışma toplantıları düzenlememizin tek ve yegâne sebebi tüzüğümüzün gereği olduğunu belirtmek isterim. Bizim dünden bugüne AK Parti’ye hizmet etmiş, gönlünü vermiş, yöneticilik yapmış tüm dava arkadaşlarımızın da fikirlerinden faydalanmaktayız. Son aylarda yaptığımız çalışmaları gözden geçirdiğimizde milletvekillerimizin de meclisin kapanması münasebetiyle Van’da yoğun bir tempoda çalıştığını sizler de müşahede ediyorsunuz. Teşkilatımız 96 bin haneye yaz programları çerçevesinde ziyaret gerçekleştirdi. 34 bin esnafımız ve 352 STK temsilciliğine gerçekleştirdiğimiz ziyaret ile seçmenimizin fikir, düşünce ve tavsiyeleri alınmıştır. Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılı 2023’e girerken, ilimiz ve ülkemizin büyümesi, daha güçlü olması, refah düzeyinin yükselmesi için, tüm Van halkımızı cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yol arkadaşı olmaya davet ediyoruz.

“21 YILDA VAN’A 40 MİLYAR TL YATIRIM YAPTIK”

AK Parti iktidarı döneminde Van’a 21 yılda 40 milyar TL yatırım yapıldığını söyleyen Türkmenoğlu, bu yatırımın Van adına cumhuriyet tarihinin rekor seviyesinde olduğunu belirtti.

AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu sözlerinin devamında; “Cumhurbaşkanımız, genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde 21 yıldır ülkemizin her köşesine, her alanda devrim niteliğinde yatırımlar gerçekleştirildi. Ak Parti iktidarımızda Van ilimize de 40 Milyar TL’lik yatırım gerçekleşmiştir. Van’da 460 bin 796 kişiye GSS kapsamında prim ödemesi yapılmıştır. İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın! düsturuyla sosyal devlet anlayışımızın gereği, Van’ımızda 14 sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfımızın destekleri en kılcal noktalara kadar ulaşmaktadır. 2021 yılında 135 bin 782 hane yardımlardan faydalanmıştır. 2022 yılında; 21 bin 261 yaşlımıza 154 milyon 663 bin 774 TL destek verilmiştir. 14 bin 958 engelli vatandaşımıza 104 milyon 103 bin 504 TL yardım yapılmıştır. Van’da; 94 bin 800 haneye Elektrik Tüketim Desteği, 117 bin 463 haneye Kömür Yardımı desteği, 6.522 haneye Doğalgaz Tüketim Desteği, 11 bin 922 Anneye Doğum Yardım Desteği ve buna bağlı olarak birçok alanda sosyal yardım destekleri dağıtılmaktadır. Nitekim Genel Sağlık Sigortası kapsamında Van İlimizde, 460 bin 796 kişi için 865 milyon 875 bin 253 TL Prim Destek ödemesi yapılmıştır. Şehrimizin en önemli geçim kaynağı olan Tarım ve Hayvancılık da üreten çiftçimize tarihimizin en yüksek mali desteği sağlanmıştır. 2002 yılında 39 milyon TL Tarım desteği verilirken, 2021 yılında 210 milyon TL Tarım Desteği verilmiştir. Bitkisel üretim desteği 85 Milyon TL, Hayvancılık Üretim Desteği 85 milyon TL verilirken, 30 yılın ardından ilk defa Van’dan Katar ‘a 50 bin adet koyun ihracatı yapıldı” dedi.

65dakika.com: Emre An