VAN VALİSİ VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ OZAN BALCI, CUMHURİYET DÖNEMİNİN İLK YAPILARINDAN OLAN ESKİ TEKEL BİNASININ ARKASINDA İNŞAAT ÇALIŞMALARI SÜREN BEDESTEN ÇARŞIDA İNCELEMELERDE BULUNDU.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, Cumhuriyet Dönemi’nin ilk yapılarından olan eski tekel binasının arkasında inşaat çalışmaları süren Bedesten Çarşısı’nda incelemelerde bulundu.

Van’da sazlık alanı yakan şahsa 244 bin TL idari para cezası uygulandı Van’da sazlık alanı yakan şahsa 244 bin TL idari para cezası uygulandı

Van Valiliği koordinasyonunda Van Büyükşehir Belediyesi, YİKOB ve DAKA iş birliğinde "Van Bedesten Çarşısı Yapımı” projesinin inşaatı devam ediyor. İçerisinde Van kahvehanesi, geleneksel Van mutfağı, sosyal donatılar ve oturma alanlarının bulunacağı Bedesten Çarşı, kültür çarşısına dönüştürülüyor. Beraberindeki Vali Yardımcısı Furkan Duman ve VASKİ Genel Müdürü Ülker Cem Kaplan ile birlikte Bedesten Çarşısı’nda incelemelerde bulunan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, burada Van’ın ekonomisine büyük katkı sunacak olan Bedesten Çarşı’nın inşaatında çalışan işçilere kolaylıklar diledi.