TÜM TÜRKİYE'DE OLDUĞU GİBİ VAN'DA DA CUMHURBAŞKANI VE 28. DÖNEM MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMLERİ İÇİN OY KULLANMA İŞLEMİ BAŞLADI.

Çaldıranlı çocuklar ilk defa gördükleri Akdamar Adası’na hayran kaldı Çaldıranlı çocuklar ilk defa gördükleri Akdamar Adası’na hayran kaldı

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Van’da da Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için oy kullanma işlemi başladı.

Van’da vatandaşlar sabahın erken saatlerinde oy kullanmak için sandık başına gitti. Yüksek Seçim Kurulunun Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Türkiye’nin genelinde olduğu gibi Van’da da saat 08.00’den itibaren bütün sandıklarda sorunsuz bir şekilde oy verme işlemi başladı. 16 partinin kendi parti ve logosuyla seçime gireceği Van’da 706 bin 445 seçmenin oy kullanması bekleniyor. Toplam 2 bin 294 sandığın kurulduğu kentte oy kullanma işlemi saat 17.00 itibariyle son bulacak. Sorunsuz şekilde oyunu kullanan Vanlı seçmen, seçimlerin ülke için hayırlara vesile olması dileğinde bulundu.