VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KENTTE BİR İLKE DAHA İMZA ATARAK 3 NOKTADA MODERN KAPALI SEMT PAZARLARI KURUYOR.

Van’da sazlık alanı yakan şahsa 244 bin TL idari para cezası uygulandı Van’da sazlık alanı yakan şahsa 244 bin TL idari para cezası uygulandı

Van Büyükşehir Belediyesi, kentte bir ilke daha imza atarak 3 noktada modern kapalı semt pazarları kuruyor.

Kente geldiği ilk günden bu yana esnaf ve tüccarın yanında olan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı’nın girişimleriyle kentin önemli bir eksiği daha gideriliyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığınca yapımına başlanan 3 adet kapalı semt pazarında çalışmalar hızla devam ediyor. İpekyolu ilçesi Yalı ile Edremit ilçesi Eski Cami ve Şabaniye mahallelerinde yapımı süren semt pazarları, 4 bin metrekarelik kapalı alana sahip olacak ve içerisinde satış stantları, lavabolar, mescit, idare ve zabıta odaları gibi donatılar yer alacak.

Kentin modernleşmesine katkı sunacak olan semt pazarları, hem kentteki pazar geleneğinin sürdürülmesine hem de vatandaşlara hijyenik bir alanda alışveriş yapmalarına imkan sağlayacak.

Üç noktada da yapımı hızla devam eden kapalı semt pazarının Eylül 2023’e kadar tamamlanarak hizmete açılması hedefleniyor.