VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE TARIM VE ORMAN İL MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİNDE YÜRÜTÜLEN PROJE BÜNYESİNDE ÇİFTÇİLERE VERİLEN 200 BİN MEYVE FİDANI TOPRAKLA BULUŞUYOR.

Van’ı 5 ayda 100 bin turist ziyaret etti Van’ı 5 ayda 100 bin turist ziyaret etti

Van Büyükşehir Belediyesi ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen proje bünyesinde çiftçilere verilen 200 bin meyve fidanı toprakla buluşuyor.

Kentte tarım ve hayvancılığın geliştirilmesine yönelik çalışmalarını sürdüren Van Büyükşehir Belediyesi, bu sene de çiftçilere meyve fidanı desteğini sürdürdü. Kent merkezi ve 13 ilçede 8 türden yüz binlerce meyve fidanını toprakla buluşturacak olan Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, başvuruların Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne yapıldığı meyve fidanlarını çiftçilere teslim etmeye başladı.

Ayrıca büyükşehir belediyesince yüzde 75’i hibe ile verilen meyve fidanlarının yanı sıra buğday ve arpa ile korunga ve yonca destekleri ile tarım ve hayvancılığın canlanması için var gücüyle çalışıyor.

Tarım ve hayvancılığın bölgede gelişmesine yönelik projelerini hayata geçirmeye devam eden Van Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarıyla çiftçilerin de yüzünü güldürüyor.